Craps w kasynach online. Zasady gry w kości.

Zasady gry w kości

Kasyna internetowe starają się przyciągać uwagę klientów na wiele nowych sposobów. Jeszcze kilka lat temu, do dyspozycji mieliśmy jedynie pokera i kilka innych gier karcianych. Dziś gracze mają dostęp do prawie wszystkich opcji, które występują w normalnym kasynie stacjonarnym. Jedną z takich propozycji jest craps, czyli popularna gra w kości.

Jak grać w kości? Dlaczego wywołują tak duże emocje u graczy i osób znajdujących się przy stole?

Kto rzuca i co to jest Pass Line i „come out roll”?

Krupier posiada przycisk OFF. Oznacza to, że osoby będące przy stole powinny postawić swoje zakłady na Pass Line i tzw. come out roll. Zakład Pass Line oznacza, że shooter wygra z kasynem. Jakie są szanse? Musi on wyrzucić liczbę oczek o wartości 7 lub 11. Jeśli natomiast na kostkach znajdzie się 2, 3 lub 12, zakład Pass Line przegrywa i kości trafiają do następnego gracza. Co się stanie, gdy pojawią się pozostałe oczka? Jest to tzw. Point.

Craps zasady – co to Point?

Point pojawia się w momencie, w którym shooter wyrzuci 4, 5, 6, 8, 9 lub 10. Co wtedy się dzieje? Krupier ustawia przycisk napisem ON do góry na miejscu wskazującym liczbę Point.

Shooter ma natomiast dość trudne zadanie, ponieważ musi wyrzucić Point raz jeszcze, nim finalnie wyrzuci siódemkę, która wygrywa. Reszta rzutów nie ma większego znaczenia i decyduje jedynie o tym, jak długo będzie trwać dana część gry. W tej rundzie można jednak także przegrać. W jaki sposób? Jeśli shooter wyrzuci 7, nim na kościach pojawi się Point. Można zatem powiedzieć, że szanse są wyrównane zarówno dla zawodnika, jak i kasyna. Wygrana wypłacana jest zatem w stosunku 1:1. 

Gdy shooter wygra, kości zostają w jego rękach i rzuca on dalej. W razie przegranej oddaje on je następnej osobie, która staje się shooterem. Przycisk OFF wraca na swoje miejsce, a pozostali gracze obstawiają i gra zaczyna się od nowa. 

W stacjonarnych kasynach często pojawia się również możliwość wniesienia zakładu przeciwko shooterowi. Zakład nazywa się wtedy Don’t Pass. Biorąc jednak pod uwagę specyfikę gry online, zrezygnowano z tego pomysłu. 

Historia gry w kości

Ciężko dokładnie oszacować, kiedy gra powstała na przestrzeni wieków. Datuje się, że craps ma swoje początki na początku XIX w. Za jej twórcę uznaje się Bernarda Xaviera Philippe de Marigny de Mandeville, który uprościł zasady Europejskiej gry w kości przywiezionej z Londynu do Nowego Orleanu.

Na przestrzeni lat craps zmieniało swoje zasady. Próby urozmaicenia graczom rozrywki doprowadziły do obecnej formy gry, która wciąż przyciąga miłośników na całym świecie. Czy biorąc pod uwagę fakt, że kości weszły do świata wirtualnego, ich forma i rodzaj rozgrywki ulegnie zmianie? Bez wątpienia warto obserwować dalsze losy craps i być częścią nadchodzącej modernizacji.

Chcesz spróbować swojego szczęścia? Nie ma na co czekać. Do dyspozycji masz wiele ofert kasyn online, które są zweryfikowane przez graczy i oddają do dyspozycji interesantów Craps. Pamiętaj jednak, że do gry dołączyć mogą jedynie osoby, które ukończyły 18 rok życia.

22 lipca, 2020: posted in Przydatne informacje Brak komentarzy

Comments are closed.